KAMUFLAJ KONTÜR

Kamuflaj Kontür

Vücuttaki izler, pek çok kişi için endişe kaynağı olabiliyor. Bir yaralanma, tıbbi operasyon ya da lezyon gibi sorunlar sonucunda deride oluşan izler; özgüvenin sarsılmasına ve kişinin kendisini kötü hissetmesine, hatta bedenini sürekli olarak saklamak istemesine sebebiyet verebiliyor. Kimi durumlarda bu izleri tamamiyle gidermek mümkün olmuyor.

Kamuflaj kontür işlemi, deri üzerindeki farklı nedenlerle oluşan renk değişiklerine de iyi gelmektedir. Örneğin vitiligo nedeni ile oluşan izler buna bir örnektir. Ayrıca kimi lezyonlar ve ağır güneş lekeleri de renk eşitsizlikleri yapabilir. Kamuflaj işlemi bu lekeleri adından da anlaşılabileceği gibi kamufle eder.

Kafaya taktığınız bu izlerden, derideki renk değişikliklerinden kamuflaj uygulaması aracılığı ile rahatlıkla kurtulabilirsiniz! Kamuflaj uygulaması, vücuttaki yaraların görünümünü tenin kendi tonu ile eşitleyerek renk eşitsizliğini dengeler ve yaranın görünürlülüğünü azaltır. Bu sayede de kişiye psikolojik bir rahatlama sağlar, özgüveni tazeler ve rahalıkla hareket etmesine yardımcı olur.

Kamuflaj Kontür Nasıl Yapılır?

Kamuflaj işlemini, kalıcı makyaj uygulamalarına benzetmek mümkündür. Tıpkı kalıcı makyajda olduğu gibi deri üzerine, doğal ton ile uyumlu renkler uygulanır ve eşitsizlik oradan kalkar. Ancak kalıcı makyaj ya da dövme uygulamalarına kullanıla boyalarla, kamuflaj kontür işlemi sırasında tercih edilen boyalar birbirlerinden farklıdır.

Kamuflaj işleminin başarı oranı, kapatılmak istenilen izin yapısına göre değişiklik göstermektedir. İzin büyüklüğü, genişliği, bulunduğu bölge, cilt tonu ile arasındaki farklılık, açıklık ve koyuluk oranı belirleyici faktörler arasındadır.

Bütün bunlar göz önüne alındığı zaman, uzmanlık meselesi çok daha büyük önem kazanmış oluyor. Kamuflaj kontür konusunda uzman olan ekibimiz, Ergül Keskin Conture Make Up Stüdyo bünyesinde sizlere ayrıcalıklı hizmet sunmaktadır. Uzmanlarımız öncelikle kamuflaj uygulaması ile kapatılmak istenilen bölgeyi inceleyerek işe başlar. Bu inceleme sonrasında, cilt tonuna en uygun renk seçimi yapılır. Daha sonra kamuflaj işlemi gerçekleştirilir. İşlemin ne kadar süreceği, kamuflaj yapılacak bölgenin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Kimi yaralarda tamamen kapanma için birden fazla seans gerekebilir.

Kamuflaj işlemi tamamlandıktan sonra, derinin kendini toparlama süreci boyunca, kişinin dikkat etmesi gereken pek çok nokta vardır. Öncelikle bu bölgeyi 48 saat süresince şu ile temas ettirmemek gerekmektedir. Daha sonra yaklaşık beş gün boyunca güneş ışınlarından korumak gerekir.

Kamuflaj Uygulaması Nedir?

Medikal kamuflaj uygulaması, ciltteki renk eşitsizliklerini gideren bir kalıcı makyaj tekniğidir. Bu renk değişikliklerinin pek çok farklı sebebi olabilir. Kamuflaj uygulaması her biri için çözüm oluşturacak niteliktedir.

Kamuflaj Uygulaması Nelere Fayda Sağlar?

Pek çok kişi, ameliyat izlerinden rahatsızlık duyar. Ameliyat sonrasında deri kendini onarırken renk değiştirebilir. Normal cilt tonuna göre daha açık veya daha koyu kalabilir. Ayrıca sezaryen ile çocuk dünyaya getiren kadınlarda da benzer izlere rastlanmaktadır. Kanser hastalarına uygulanan cerrahi işlemler sonrasında deride yine istenmeyen ve kötü zamanlar hatırlatıcı nitelikte görülen izler bulunabilir. Size acı veren bu izlerle yaşamak zorunda değilsiniz artık! Kamuflaj uygulaması bu izleri ortadan kaldırır.

KULLANIM SÜRESİ
BÖLGEYE GÖRE

İŞLEM SÜRESİ
BÖLGEYE GÖRE

AĞRI
YOK

RÖTÜŞ
21 GÜN SONRA