SAÇ SİMÜLASYONU

Saç Si̇mülasyonu

Saç dökülmesi, pek çok kişinin karşılaştığı cilt problemleri arasında yer almaktadır. Özellikle yaşı ilerleyen erkeklerde çok daha sık bir şekilde görülmektedir. Saçların hormonal nedenler ya da çevresel etkilerle dökülmesi, ve yerine yenilerinin çıkmaması da kellik yaratmaktadır. Günümüzdeki stetik teknolojisi gelişmelerinden önce zamanlarda kellik, önüne geçilemeyecek bir problem olarak görülmekteydi. Bugünse bu alandaki çeşitli inovasyonlar sayesinde, saç dökülmesini engellemek için pek çok alternatif yöntem mevcut. Bunlardan bir tanesi de saç simülasyonudur. Saç pigmentasyonu veya saç dövmesi olarak da adlandırılan bu yöntem, yarattığı etkin çözümlerle son zamanların favori uygulamalarından biri haline gelmiştir. Ergül Keskin Conture Make Up Stüdyo, uzman kadrosu ve deneyimi ile bu teknolojiyi en usta şekilde sunmaktadır.

Saç Simülasyon Nedir?

Saç simülasyonu kafa derisine uygulanan bir çeşit kalıcı renklendirme uygulaması olarak tanımlanabilir. Bu uygulama özellikle alopesi kellik yaşayan kişilerde etkin sonuçlar vermektedir. Alopesi, insan vücudunda göğüs bölgesi, kol ve bacak gibi uzuvlar, kaş ve kirpik gibi yüzde bulunan bölgelerede, ve kafa derisindeki kılların dökülmesi anlamına gelir. Bu tür kellik karşısında estetik kaygılar güdenler için ideal müdahale saç simülasyonudur.

Saç simülasyonu yönteminde, özel cihazlar aracılığı ile kafa dersine mikropigmentasyon yani renklendirme uygulanır. Bu pigmentasyon esnasında, saç kökleri ve kıl yapılarına benzer formlar kullanılır. Bu şekilde de doğal, kısa saç görüntüsü elde edilmiş olur.

Saç simülasyon uygulaması bu anlamda cerrahi bir müdahale yöntemi değildir. Daha ziyade kozmetik amaçlı kalıcı bir kamuflaj uygulamasıdır. Bununla beraber daha kompleks kellik giderme yöntemlerini destekleyici olarak da kullanılabilir. Örneğin saç ekimi sonrasında, kalan bölgede gerçekleştirilen saç simülasyon uygulaması, çok daha tatmin edici sonuçlar alınmasına yardımcı olur. Saç ekimin yetersiz kaldığı alanlar bu şekilde doğal bir görüntü ile tamamlanır. Bu durumun tam tersi de mümkündür. Saç simülasyon uygulaması sonrasında da saç ekimi gerçekleştirilebilmektedir. Saç simülasyon uygulaması saç ekimi için engel teşkil etmemektedir.

Saç Simülasyon Uygulamasının Detayları

Saç simülasyon uygulaması yaptırmadan önce, işlem detayları ile ilgili ayrıntılı bilgilere göz atmak isteyebilirsiniz. Bu noktada özellikle bu alanda uzmanlaşmış uygulayıcıları tercih etmeniz önemlidir. Kaliteli bir şekilde yapılmayan saç simülasyon uygulaması, görüntünün çok daha kötü bir hale gelmesine neden olabilmektedir.

Saç simülasyonu esnasında dövme boyası kullanılmamaktadır. Pigmentasyon işlemi için özel olarak geliştirilmiş bir boya tercih edilmektedir. Bunun yanısıra kullanılan boyanın kişinin ten rengi ile yüz ve vücudundaki öteki kılların tonları hesaba katılarak tercih edilmesi gerekmektedir.

Saç simülasyon uygulaması, az ağrılı bir yöntemdir. Bu noktada çalışılan bölge hassas olduğu için, kişinin ağrı eşiği ve simülasyonun yapılacağı bölgenin genişliği, ağrıda belirleyici faktörlerdir. İşlem süresi de yine bu şartlara bağlı olarak değişebilmektedir. İşlem sonrasında hemen gündelik hayatınıza geri dönebilirsiniz. İşlem sonrasında ılık su ile banyo yapmakta bir sakınca yoktur. Ancak eder kafa bölgesindeki öteki saçları boyamayı düşünüyorsanız, bunun için yaklaşık bir ay beklemeniz önerilmektedir.

Saç simülasyonu uygulamasının devamlılık süresi, işlemin gercekleştirildiği bölgedeki özelliklere ve kişinin yasamsal fonksiyonlarına bağlı olarak yaklaşık üç seneye kadar uzanmaktadır. Bu süreçten sonra arzu edilirse yenilenebilmektedir.

KULLANIM SÜRESİ
6 AY - 2 YIL

İŞLEM SÜRESİ
1,5 - 2 SAAT

AĞRI
YOK

RÖTÜŞ
20 GÜN SONRA