EYELİNER KONTÜR

Eyeliner Kontür

Eyeliner Kontür Nedir?

Eyeliner kontür, size her daim güzel ve anlamlı gözler kazandırmak için geliştirilmiş bir yöntemdir. Göz kapağına ve göz altına uygulanan kalıcı makyaj tarzı bu uygulama, her zaman bakımlı görünmenize yardımcı olur ve gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarır.

Eyeliner kontür uygulaması, iki farklı yere uygulanmaktadır. Dipliner olarak, alt ve üst kirpiklerin dibindeki hatta yerleştirilen doğal görünümlü çizgiler, yapılan ilk uygulamadır. Bu çizgiler sayesinde hem gözlerinizin rengi ve şekli ortaya çıkacaktır, hem de kirpikleriniz çok daha dolgun ve belirgin görünecektir. Küçük gözleri daha büyük göstermek, kirpikleri dökülen kişilerde bu eksilmeleri daha az göstermek için bu yöntem idealdir.

Eyeliner kontür uygulaması ise, makyajı bir adım daha öne çıkarmaktadır. Göz kapağındaki kirpiklerin kök hattına yerleştirilen çizgi; makyajın tamamlayıcısı görevini görmektedir. Bu uygulama yapılırken, hem kişinin yüz hatları ve göz yapısı, hem de arzu ettiği makyaj tarzı göz önüne alınmaktadır. Bu uygulama, her daim eyeliner etkisi isteyenler için birebirdir.

Pek çok kişi, makyajının çıkabileceği durumlarda suya karşı dayanıklı ürünler kullanmaktadır. Spor yaparken, veya denizde ya da havuzda yüzerken makyaj yapmak pek de yerinde olmadığında, bu ürünler devreye girmektedir. Ancak ideal sonucu elde etmek için, eyeliner kontürü çok daha etkilidir. Makyaj yapmak istemediğiniz günlerde, geç kaldığınız sabahlarda, uykudan yeni kalktığınızda… Kısacası her zaman güzel gözlere sahip olmak için ve bakımlı görünmek için bu uygulamaya şans verebilirsiniz!

Eyeliner Kontür Uygulamasının Detayları

Ergül Keskin Conture Make Up Stüdyo, makyajdaki uzmanlığını eyeliner kontür konusunda da gösteriyor. Ancak uzmanlarımız, bunun minimize edilmesi için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Eyeliner kontür için gereken süre, istenilen modele bağlı olarak 1 ila 2 saattir. İşlemin gerçekleşmesinden 20 gün sonra, rötuş yapılmaktadır.

Eyeliner kontür, yaratılan modele ve kişinin yüz özelliklerine göre 2 ila 3 yıl boyunca dayanabilmektedir. Bu sayede istediğiniz her yerde güzelliğinizi daha da ortaya çıkarmış olacaksınız.

Makyaj yapmak için günde ortalama kaç dakika harcıyorsunuz? Ten makyajı, highlight - kontür, allık, far… Bunları yapıp tatmin edici sonuçlar almak pek çok kadın için kolay. Peki ya eyeliner? İşte orada iş biraz çetrefilleniyor. İki tarafı eşit uzunlukta tutmaya çalışmak, kalınlıklarını eşitlemek, kuyruklarını benzer şekle getirmek derken dakikalar geçiyor. Her ne kadar el yatkınlığı bu sorunu zamanla ortadan kaldırsa da, her şart altında aynı sonucu elde etmek güç olabiliyor. Bu gibi durumlar için çözüm önerimiz, eyeliner kontür!

Makyajın Tamamlayıcısı Eyeliner

Eyeliner, ya da Türkçe’ye uyarlanmış hali ile göz kalemi, makyaj uygulamalarının tamamlayıcı unsurlarından bir tanesidir. Tarihin erken zamanlarından beri, hem kadınların hem de erkeklerin en çok kullandığı kozmetik işlemler arasında yer alır. Antik Mısır ve Mezopotamya uygarlıklarında bile, eyeliner kullanıldığına dair bulgular vardır. Gözlerin ruha açılan kapılar olduğuna inanan insanlar, bu kapıları güzel hale getirmek için epey çaba sarf etmişlerdir. Bugün farklı renk seçenekleri ve uygulama yöntemleri ile eyeliner makyajın vazgeçilmezlerinden birisidir.

Bir insanın yüzünü güzel kılan en önemli unsur, simetridir. Gözleri daha simetrik hale getirmenin en kolay yolu da eyeliner çekmekten geçiyor… Birbirinin aynısı olarak çekilmiş ve eşit kalınlıkta iki basit çizgi, yüzünüzün tüm ifadesini belirleyebilir. Aynı şekilde yanlış çekilen eyeliner, bu simetriyi bozarak olumsuz sonuçlara neden olabilir!

KULLANIM SÜRESİ
2 - 3 YIL

İŞLEM SÜRESİ
1 - 1,5 SAAT

AĞRI
HAFİF

RÖTÜŞ
20 GÜN SONRA