İPEK KİRPİK

İpek Kirpik

Maskaranın insanların hayatına girmesi, pek çok kişinin makyaj rutininde de kimi alışkanlıkların yer etmesine neden olmuştur. Bunun yanısıra, maskara uygulamadan önce kirpikleri daha kavisli bir hale getirmek için kullanılan kirpik kıvırıcılar da oldukça yaygındır.

Dolgun, uzun ve kıvrık kirpikler, bugünkü güzellik anlayışının temelinde yer almaktadır. Kozmetik seçenekler dışında, takma kirpik uygulaması da başka bir alternatiftir. Bunun yanısıra, kirpiklerin hızlı uzaması ve doğal bir gürlüğe kavuşması için de pek çok alternatif yöntem bulunmaktadır.

Fazla makyaj yapmadan güzelliğini ortaya çıkarmak isteyenler için en kolay yol, kirpiklerden geçiyor. Gözlerin bu güzel uzantılarına yapılan ufak dokunuşlar; tüm yüzün ifadesini değiştirebiliyor, az çaba ile çok güzel bir görünüm elde etmenize yardımcı olabiliyor. Kirpiklerinizde uzun süreli, doğal görünümlü ve zahmetsiz güzellik arıyorsanız, ipek kirpik uygulaması tam da size göre!

İpek kirpik uygulaması; maskara, kirpik kıvırma, takma kirpik ve kirpik serumlarının bir adım ötesindedir. Kirpiklerinde hızlı, kolay, kalıcı ve etkili bir güzellik arayan kişilerin tercihidir. Ergül Keskin Conture Make Up Stüdyo, ipek kirpik uygulamasının yapıldığı profesyonel adreslerdendir.

İpek Kirpik Uygulaması Nedir?

İpek kirpik uygulaması, tek bir cümle ile “kirpiklerin güçlendirilmesi” olarak yorumlanabilir. Kişinin kendi göz kapağında bulunmakta olan kirpik kıllarına, hacmi arttırıcı ve güçlendirici takma kirpik kıllarının takılması ile gerçekleştirilir. İpek kirpik uygulamasından alınacak olan sonuç, kişinin kirpik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Yoğun kirpiklere sahip olan kişilerde, ipek kirpik ile çok daha yoğun bir görüntü elde edilebilir. Kirpiklerinin yeterince yoğun olmamasından yakınanlar için de ipek kirpik ideal bir çözüm olarak görülmektedir.

İpek kirpik yaptırmayı düşünüyor, ancak emin olamıyorsanız; bu faydalara göz atabilirsiniz.

Öncelikle ipek kirpik size zaman kazandırır. Kirpiklerinize bakım yapmak, kirpik kıvırıcı kullanmak, maskara ile şekillendirmek ya da takma kirpik takmakla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

İpek kirpik sayesinde her zaman bakımlı ve güzel görünebilirsiniz. Gözlerdeki ifadeyi belirginleştiren, yüzü simetrik hale getiren ve kişinin sahip olduğu güzelliğini ön plana çıkartan ipek kirpik uygulaması; daimi bir makyaj havası vermektedir.

Stüdyomuzda İpek Kirpik Uygulaması

Ergül Keskin Conture Make Up Stüdyo, profesyonel güzellik hizmetleri içerisinde ipek kirpik uygulamasına da yer vermekedir. Öncelikle kişinin yüzüne en çok yakışacak olan kirpik boyutu ve şekli belirlenir. Daha sonra birinci sınıf ipek kirpikler kullanılarak uygulama gerçekleştirilir. Bu işlemin kişinin kirpiklerine zararı bulunmamaktadır. Aksine, maskara gibi kimyasal uygulamara nazaran çok daha zararsızdır. İşlem süresi iki ila iki buçuk saat arasında değişiklik göstermektedir. Sürenin belirleyicisi olan, kişinin sahip olduğu ve isteği kirpik yoğunluğudur. Kullanıcının ipek kirpik kullanma konusundaki inceliklere dikkat etmesi ile, ipek kirpikler aylar boyunca rahatlıkla kullanılabilmektedirler.

İpek kirpik uygulaması gerçekleştirildikten sonra, üç haftada bir bakımı yapıldığı takdirde, uzun süreler boyunca kullanım imkanı bulunmaktadır.

Gözler Kabin Aynasıdır - Hem De Her Zaman!

İnsanların yüzlerini güzelleştirme ve bazı yönlerini ön plana çıkartma alışkanlığı, binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Antik Mısır uygarlığından beri hem kadınlar hem de erkekler, çeşitli kozmetik uygulamalar sayesinde kendilerini daha çekici hale getirmeyi amaçlamışlardır. Antik Yunan ve Roma İmparatorluğu zamanlarında bu alışkanlıklar devam etmiş, ve tüm dünyaya yayılmıştır. Avrupa’da, İngiltere Kraliçesi Viktorya’nın dönemide makyaj yapmak her ne kadar ayıplanan bir şey olarak görüldüğü için, kirpikler için yapılan güzellik uygulamarı kısa bir süreliğine ortadan kalkmıştır. Ancak 19. yüzyılda bugünkü anlamda maskaranın keşfi ile, kirpikleri güzelleştirme, gündelik makyaj uygulamalarının ayrılmaz bir parçası halini almıştır.

KULLANIM SÜRESİ
1 - 2 AY

İŞLEM SÜRESİ
1 - 2 SAAT

AĞRI
YOK

RÖTÜŞ
3 HAFTADA BİR BAKIM