İĞNELİ EPİLASYON

Epilasyon

İğneli epilasyon, kıl folikülüne ince steril bir iğne ile girilerek verilen akım sonucu kıl kökünün yakılması işlemidir. Bu uygulama sonrasında açıkta kalan kıl, epilasyon cımbızı ile kolayca çekilir. Her kıl için bu işlem tek tek uygulanır. İğneli epilasyon ustalık gerektiren bir işlemdir ve kıl folikülüne doğru girilmesi önemlidir. Lazer epilasyonun etkili olamadığı ince tüyler ve beyaz kıllarda da, iğneli epilasyon sonuç alınabilecek en etkili yöntemdir.

Epilasyon işlemi sonrasında ciltte kızarıklık meydana gelmesi normaldir. Uzmanın önereceği sakinleştirici krem uygulama yapılan bölgeye sürülmelidir.

İşlem sonrasında 24 saat boyunca epilasyon yapılan bölgeye su değdirilmemesi gerekir. Düzenli olarak güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Seansın süresi kılların yoğunluğuna göre değişir. Seans aralıkları ve sayısı da kişilerin kıl yapısına göre farklılık gösterir.

Kalp pili kullananlara, hamilelere, Şeker hastalarına, aktif enfeksiyonu olanlara, kanser hastalarına, Sedef ve Vitiligo gibi deri hastalığı olanlara, bulaşıcı hastalığı olan kişilere ve varisli bölgelere iğneli epilasyon işlemi yapılamaz.

KULLANIM SÜRESİ
KİŞİYE GÖRE DEĞİŞİR

İŞLEM SÜRESİ
BÖLGEYE GÖRE DEĞİŞİR

AĞRI
HAFİF

RÖTÜŞ
ORTALAMA AYDA 1