DÖVME

Dövme

Ergül Keskin Conture Make Up Stüdyo’da dövme işlemi, Long Time Liner “Lady Tattoo” dövme cihazı ile uygulanmaktadır. Cilt yapısına göre birkaç yıl içerisinde silikleşmesi ve tenin ilk tabakasına uygulanan bir işlem olması açısından bu cihaz diğerlerinden ayrılmaktadır. İnce detayların kolaylıkla ortaya çıkabileceği, en doğru sonuçların kolaylıkla elde edilebileceği bu dövme cihazı; uzmanlarımızın ustalığı ve ortamın hijyeni de göz önüne alındığında; dövme yaptırmak için ideal ortamı sunmaktadır.

Dövme Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dövme yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, hijyendir. Dövme yapma işleminin gerçekleştirileceği mekanın, işlem sırasında kullanılacak olan cihazların, ve işlemi yapan kişinin ellerinin temiz olması - hatta eldiven kullanması - hijyen için dikkat edilmesi gereken noktalardır. Bunun için dövmeyi, bu kurallara dikkat edilen bir klinikte yaptırmak en iyisi olacaktır.

Hijyenik bir ortamda çalışan, işin ustası bir isim buldunuz. Sıra geldi, dövme için seçeceğiniz görsele… Bu noktada, kişisel zevkler ve dövmeye atfedilen önem ortaya çıkıyor. Kimileri için dövme, hayattaki bir dönüm noktasını temsil eden, oldukça önemli ve kişisel bir şeydir. Kimileri içinse, farklı sanatçıların yorumlarını bedeninde taşımak bir gurur kaynağı olabilir. Motivasyonunuz ne olursa olsun, dövmenin uzun yıllar sizde kalacağını unutmadan, görmekten sıkılmayacağınız ve günlük hayatınızda rahatça kullanabileceğiniz bir dövme seçmek en doğrusu olacaktır.

İnsanlık tarihi boyunca dövme, kişilerin kendilerini ifade etmek için kullandıkları en etkili yöntemlerden bir tanesi olmuştur. Boş bir kanvas ya da yeni bir sayfa gibi olan insan vücudunu, birbirinden güzel desenlerle ve anlamlı çizgilerle donatmak; dövmeyi adeta bir sanata dönüştürmektedir. Tutkunun ve el becerisinin bir araya geldiği dövme uygulaması, dikkatle yapılması gereken bir işlemdir. Dövmenin hijyenik bir mekanda, bir uzman tarafından yapılması; uzun vadede güzel sonuçlar alınmasını garantileyecektir. Ergül Keskin Conture Make Up Stüdyo, bi ortamı sizlere sunmaktadır.

Tarih Öncesinden Gelen Bir Yöntem: Dövme

Vücudu güzelleştirmek, farklılaştırmak, hatta zenginleştirmek; insanların çağlar boyunca başlıca uğraşlarından bir tanesi olmuştur. Bunun için pek çok farklı yöntem mevcuttur. Saçlara bakım yapmak, boyamak ve farklı modeller uygulamak; yüze ve vücuda makyaj yapmak; kıyafetlere ya da uzuvlara çeşitli değerli metallerden elde edilmiş takılar takmak; bu uğraşlardan bazılarıdır. Dövme yapmak da yine aynı şekilde insanların kendilerini güzelleştirmek, kültürlerini yansıtmak ve düşüncelerini ifade etmek için kullandığı yöntemler arasında yer almaktadır.

Yapılan bilimsel araştırmalar, dövmenin, MO 3000li yıllardan beri önemli bir parçası olduğunu göstermiştir. Özellikle Asya, Amerika ve Okyanusya toplumlarında dövme sıkça kullanılmaktadır. Kıtaların keşfi ile 18. yüzyıldan itibaren Avrupa’da, sonrasında da Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılmıştır. dövme yaptırmak bugün günümüzde oldukça yaygın bir işlem haline gelmiştir.

Dövme Nasıl Yapılır?

Dövmenin tarihine göz attığımıza göre, sırada işlemin özü var… Dövme yaptırmak için kolları sıvamadan öncelikle prensipte dövmenin nasıl yapıldığını anlamak gerekmektedir. Dövme, mürekkebin, vücutta seçilen bir bölgede derinin yağ dokusunun kapsayan alt deri kısmına sabitlenmesi ile yapılmaktadır. Bu işlem sayesinde, seçilen şekli tamamlayacak boya, derinin içerisine sabitlenmiş olur.

Dövme için doğru mekanı seçtikten sonra, dövmeyi yaptıracak kişinin ustalığı da göz önüne alınmalıdır. Yaptıracağınız dövme, uzun yıllar boyunca bedeninizde taşıyacağınız, kimliğinizle bütünleşen ve ayrılmaz bir parçanız haline gelen bir unsur olacaktır. Bu nedenle dövmenin işinin ehli, uzman bir kişi tarafından uygulanması önemlidir.

KULLANIM SÜRESİ
10 YIL

İŞLEM SÜRESİ
BOYUTA BAĞLI

AĞRI
HAFİF

RÖTÜŞ
20 GÜN SONRA